sobota, 10. april 2010

Novosadski polmaraton

Že od kar sem pretekla prvi polmaraton, je bila moja želja, da bi se udeležila tega v Novem Sadu. Ne samo zato, ker so mi obljubljali ravnino, temveč tudi zato, ker imam v Novem Sadu prijatelje, ki sem jih želela obiskati. Ker pa imam v mesecu marcu na vseh koncih največ dela, je vedno prišlo kaj vmes in plani so padli v vodo. Letos sem stvari speljati tako, da sem se tega polmaratona končno lahko udeležila.
.
Proga v Novem Sadu je ravninska in to je tudi eden od motivov, zakaj sem se prijavila. Z željo, da bi izboljšala svoj rezultat na tej razdalji. Prva stvar, ki mi je zbila moralo je bilo dejstvo, da se tečeta dva kroga - to sem ugotovila tik pred zdajci. Sem se morala kar dobro psihično pripravit, da bo potrebno dvakrat tečt po isti progi. Na koncu se je izkazalo, da dvakrat ne pomeni dvakrat... Tisto na kar pa sploh nisem računala, pa je bil veter... košava*, ki je na trenutke tako vlekla, da me je kar ustavilo. Meni je šlo kar na jok. In da ne bi kdo pomislil, kako je bilo fino, ko je pihalo v hrbet... takrat, ko naj bi se to zgodilo, je bilo skoraj popolno brezvetrje. Kot nalašč, je bil ta polmaraton tudi nekaj daljši.

Foto: vir
.
Teče se ob Donavi... da si bolje vtisneš v spomin greš tule štirikrat...
.
... vračali smo se mimo Dunavskega parka...
.
... čisto za konec pa tekli čez samo mestno jedro.
.
PB-ja torej nisem izboljšala, pa kljub temu nisem razočarana. Malo v hecu in malo zares sva z možem na koncu sklenila, da bova ta tek ponavljala toliko časa, da bova naletela na vreme brez vetra. Čisto tako verjetno ne bo, se bom pa v Novi Sad gotovo še vrnila.
.
Novi Sad je zelo lepo mesto. Za razliko od Beograda, mi je ostal v spominu tudi kot zelo čisto mesto. Ljudje so prijazni in gostoljubni, ta izlet pa je bil tudi eden najcenejših, kar se jih spomnim. Ogledala sva si tudi Petrovaradinsko trdnjavo, po priporočilu prijateljev pa sva si privoščila večerjo v eni boljših ribjih restavracij.
.
.
Vesela sem, da sem po dveh letih zopet srečala Biljano in Valentina, žal mi je samo, da nismo skupaj preživeli nekaj več časa. Obiskala sva jih na njihovem domu v Temerinu, ki je od centra Novega Sada oddaljen slabih 20 km. Preživela sva zelo lep in zanimiv večer, Biljana pa se je izkazala tudi kot odlična gostiteljica. Upam, da se kmalu zopet vidimo.
.
*Košava je veter, ki piha iz vzhodnih in jugovzhodnih ter severovzhodnih smeri nad predeli Voljvodine ob Donavi do Vukovarja. Kot slapovit veter je podoben burji.

2 komentarja:

  1. Pred 22.leti sem bil nazadnje v N.sadu:))
    Verjamem, da ste uživali na teku...

    OdgovoriIzbriši
  2. Jaz sem bila v Novem Sadu pred 25. leti. S krasnimi spomini na tista leta :)
    Evo, tale polmaraton je kot nalašč za tvojo tekmovalnost. Če naročiš še dobro vreme, grem seveda tudi jaz. Zdaj se pa počasi že sprašujem, ali mi bo letos sploh uspelo :(

    OdgovoriIzbriši