25. marca 2010 so se dijaki naše šole udeležili 11. državnega tekmovanja iz ekonomije. Skupaj z dijaki II. gimnazije iz Maribora, se kot splošni gimnazijci udeležijo tega tekmovanja skupaj z gimnazijci ekonomske gimnazije. Tekmovanje poteka posamično, tekmujejo pa tudi kot ekipa. Iz vsake šole se tekmovanja udeležijo trije najboljši dijaki s šolskega tekmovanja.
Letošnjo tekmovanje je potekalo Na Srednji šoli Josipa Jurčiča v Ivančni Gorici. Naši gostitelji so nas lepo sprejeli in vzorno pripravili tekmovanje. Medtem, ko sta ocenjevalni komisiji popravljali naloge, smo si ogledali samostan v Stični ali Jurčičevo domačijo (po izbiri). Pred razglasitvijo rezultatov pa so nas presenetili še z nastopom Nine Pušlar.
Tudi letos so naši dijaki dosegli zelo lepe rezultate. Jan Kneževič si je delil 1. mesto, Blaž Burja se je uvrstil na 3. mesto, oba pa sta dobila zlato priznanje. Ekipno se je naša šola uvrstila na 2. mesto. Naši dijaki so ponovno dokazali, da z enim samim ekonomskim predmetom, ki se ga učijo 2 leti, lahko uspešno konkurirajo ekonomskim gimnazijcem.
Najbolj pa sem bila ponosna, ko sem na 7. državno tekmovanje, ki je bilo leta 2006, kot mentorica spremljala svojo hčerko Matejo. Dosegla je odlično 2. mesto in zlato priznanje, skupaj s Tamaro Kaltnekar pa sta dosegli 2. mesto tudi ekipno. Verjetno mi ni potrebno posebej razlagat, da sem bila super važna!
Čestitke profesorici.
OdgovoriIzbrišiEkonomist Razy
Hvala Razy :)
OdgovoriIzbriši