Lokacija je fantastična... tik pod gradom, brez prometa in pretiranega hrupa.
Živela sem na vrhu, nad sosedovim balkonom pa smo imeli okna dnevne sobe.
25 let sem živela na Osojah in moji hčerki sta v tej hiši naredili prve korake. Več let so me neuspešno metali na cesto, potem pa je prišlo leto 1992, ko ni bilo več rešitve. Občinska stanovanja so bila vrnjena v postopku denacionalizacije in ker nisem imela stanovanjske pravice, sem se morala odseliti.
Mateja in Nataša na Osojah, 1992... z desne strani potka, ki vodi na Ljubljanski grad
Konec lanskega leta je popoldne v pisarni zazvonil telefon. Gospa na drugi strani se je zanimala za zamenjavo upravnika in spraševala, če bi ji lahko poslali ponudbo. Trenutno imajo za upravnika SPL in niso zadovoljni, obeta se jim še en denar od MOL-a in ne želijo, da bi SPL s tem denarjem upravljal. Ni problema, ji rečem, naj pove podatke. In začne... hiša v stari Ljubljani, kakšnih 8 stanovanj... no, saj ne boste vedeli kje je to... Osojna pot 3. Ha! Slovenija je res ena velika vas.
Zdaj je naše podjetje upravnik na Osojni poti 3. Hiša bo dobila novo streho in fasado. Mogoče bo po vseh teh letih res postala vila.
Kakšno presenečenje, soseda! No, pravzaprav sosedje, ki se nikoli ne vidijo, mi smo iz druge strani gradu. Spomnim se pa zelo dobro, da se je od vaše hiše pogosto slišal cirkular ... od naše verjetno tudi :) en lep TF pozdrav, mateja
OdgovoriIzbrišiZ naše strani se je slišalo še marsikaj drugega. Smo imeli živahne sosede :) Zdaj so se tudi oni odselili in takšnega hrupa verjetno ni več :)))
OdgovoriIzbriši