četrtek, 1. oktober 2009

Darilo za rojstni dan

Na tole malce starejšo zgodbo sem se spomnila ob prebiranju tega prispevka.

Nekaj mesecev pred Matejinim 18. rojstnim dnem sem razmišljala, kaj ji kupiti za rojstni dan, da ji bo za vedno ostalo v spominu. Najprej sem imela v mislih nekaj v povezavi s konji... npr. izlet v Lipico, pa je bilo v mesecu marcu, ko ima rojstni dan, to čisto neizvedljivo. V kobilarni so totalno nefleksibilni za kakšne posebne želje. Nekega dne, ko sva se peljali zjutraj v šolo, pa sem zagledala na nebu balon in se mi je posvetilo... to bi ji pa lahko podarila za rojstni dan. In sem jo vprašala, če bi se upala peljati z balonom. Ker je rekla, da ne bi bil problem, je bila odločitev lahka. Ker imata s fantom rojstni dan v presledku treh dni, sem jima torej obema podarila vožnjo z balonom in je bila stvar rešena. Se mi zdi, da je vse skupaj zelo lepo uspelo in si bo to darilo res zapomnila.

Najprej je bilo potrebno balon pripraviti za polet...

...potem so se potniki vkrcali v košaro.

V pričakovanju poleta...

Balon je bil vedno manjši...

Balonarski polet pa se ja zaključil z balonarskim krstom.

Ko se je bližal Natašin 18. rojstni dan je pa že v naprej vpila: "Da mi ne bi slučajno kupila vožnje z balonom...!" Še dobro, da so otroci različni. Kakšen dolgčas bi bil sicer.

Ni komentarjev:

Objavite komentar