četrtek, 5. november 2009

Imenovanje

Zgodilo se je pravzaprav zelo nepričakovano. Telefonski klic in ponudba glavne ocenjevalke za maturo iz predmeta ekonomija, da prevzamem njeno mesto. Bila sem presenečena. Pravzaprav zelo presenečena. Ker sem na izobraževanju zunanjih ocenjevalcev vedno imela občutek, da preveč nergam in ji to ni všeč...

Hkrati z imenovanjem pa pride tudi obveznost. In nekaj strahu. Spet se pojavlja tisto, pri meni klasično vprašanje, »a bom zmogla« ? Upam, da bo šlo. Ekonomijo učim že 15 let, zunanja ocenjevalka sem dve leti manj.

Naloge glavnega ocenjevalca so določene z Zakonom o maturi, Pravilnikom o maturi in drugimi akti Državnega izpitnega centra.

Matura 2010 bo za mene svojevrsten izziv. Prvi me čaka že v mesecu marcu, ko bomo imeli izobraževanje zunanjih ocenjevalcev. Bomo videli…

3 komentarji: