Bilo je leta 1985*, ko sva si s sošolko Marjano omislili dopust v Dalmaciji. Jaz sem počakala še na polnoletnost in ker misliš, da si z 18. leti "vragu rep spulil" smo šli za mesec dni kampirat, midve z Marjano in njen dve leti mlajši brat Andrej. Takrat mi ni bilo čisto jasno, zakaj starši tako paničarijo. No, sedaj mi je. Sploh si ne predstavljam, da bi šli moji dve hčeri takole za mesec dni za nosom, pri tisti starosti.
Do Reke smo šli z vlakom in potem z ladjo do Dubrovnika. Spotoma smo se odločali, na katere otoke se bomo vrnili. Stvar trenutnega navdiha. Kako dobro se še spomnim, kako smo bili navdušeni čisto nad vsakim otokom in mestom, ker smo se ustavili, poleg Dubrovnika še na Korčuli, Hvaru, v Splitu, na Malem Lošinju in Cresu. Naše enomesečno popotovanje je bilo nepozabno doživetje, ki ga danes zagotovo ne bi ponovila. Je (bilo) preveč stresno.
Na Malem Lošinju smo se zadržali najdlje časa, ker nam je bil ta otok najbolj všeč. Kampirali smo v avtocampu Čikat, ki leži med borovci, ima na pol urejeno in na pol divjo plažo in meni se je zdel super.
Zgolj naključje pa je pripeljalo do tega, da sva letos silvestrovala na Malem Lošinju. Hotel je bil oddaljen slab km od Čikata in slaba dva od mesta. Otok je krasno urejen, kamnite potke so speljane ob obali, vse do Velega Lošinja. Na žalost pa smo imeli resnično slabo vreme. Prvi dan smo še nekako izkoristili za ogled mesta, popoldne smo pretekli 11 km ob obali, potem je bilo pa z ogledi praktično konec. Čikat je še vedno natančno takšen, kot se ga spominjam. Naslednji dan smo si v nalivu ogledali še Veli Lošinj in to je vse.
Dopoldne še, kot bi bilo poletje...
... sledil je naliv v soncu...
... potem pa mavrica...
Ker superge ne tesnijo več, naslednji dan nisem imela več kaj obut...Če že nisem toliko migala, kot sem mislila in sem želela, sem se pa vsaj spočila. Pred odhodom sem imela v pisarni delo, ki je moralo biti nujno dokončano v letu 2009 (pač vezano na leto). Zato sem pred odhodom delala 29 ur skupaj. Počitka sem bila torej zares zelo potrebna. Pasalo je :)
.
.

Ni komentarjev:
Objavite komentar